Kószaszél
Ki tudja mit fúj a szél?

MENÜ

 Kutya és macska barátság


A két állat közötti ellenségeskedést a "nyelvi nehézségek" okozzák. Teljesen félreértik egymást! Mert amikor:

 - a kutya a farkát csóvája, az a kapcsolatkész, baráti hangulat jele. A ma cskánál a hasonó "farokcsapkodás" a feszült figyelemnek tulajdonítható, ami ingerületet jelent.

 - a kutyák már az első találkozáskor alaposan végigszaglásszák egymást. A macskák lényegesen tartózkodóbbak, és az efféle túl gyors közeledési kísérletet támadásként fogják fel.

 - ha a kutya felemeli a mancsát, játszani szeretne. A macskánál ugyanez a támadás jele.

  Mindezek ellenére, ha a fiatal kutyák és macskák együtt nőnek fel, játékosan és magától értetődő módon tanulják meg egymás nyelvét, és ezzel nemcsak hogy békességben élhetnek, de még barátokká is válhatnak.

 

Alvás

A macskák összegömböjödve alszanak el, majd 20-30 perc múlva elkezdenek nyújtózkodni. Ilyenkor néha úgy rángatózik a lábuk, mintha ébren volnának. Valólyában ekkor mélyen alszanak, és épp álmodnak. Az álom körülbelül hét percig tart, ezt követően a cica abbahagyja a mozgást.

 

Dorombolás

 

Még a mai tudomány sem tudja biztosan, miképp hozzák létre a macskák a doromboló hangokat. Egy biztos: a dorombolás arról tanúskodik, hogy a cica jól érzi magát. A kölykök is dorombolnak, és lehet, hogy kicsi korukban e hang segítségével tartják a kapcsolatot az anyjukkal. Az oroszlához és a tigrishez hasonló nagymacskák dorombolási formája a nyitott szájjal bömbölés!

 

Macskák és a Napoleon

 

Napóleon iszonyodott a macskáktól, súlyos macskafóbiában szenvedett. Egy este, mikor személyzetének egy tagja benyitott a szobájába, azt látta, hogy Napóleon egy tőrrel hadonászik össze-vissza, és egész testében remeg. A császár azt hitte, egy macska rejtőzik a függöny mögött. Szemmel láthatóan minden nevezetes bátorsága odalett, mikor egy cicussal találkozott.



Nem kedvelik őket?

 

A macskaimádók általában hangosan áradoznak egy macska láttán. A cica ezt a magatartást azonban ellenségesnek, sőt néha támadónak érzi. Nem kedveli az erős, éles hangokat. Azok viszont, akik levegőnek nézik a macskát, akaratlanul elnyerik a bizalmát, mivel az állat ezt barátságos viselkedésnek minősíti.

 

 

Asztali nézet